۰۹۱۲۰۶۵۸۵۴۱- ۰۹۱۲۰۶۵۸۵۴۱
۰۹۹۰۹۹۹۸۱۲۸ ۰۹۹۰۹۹۹۸۱۲۸
No available translations found

inoksmachine


تولید میکسر پودر، میکسر، میکسر وکیوم، میکسر زد، رول میل، بمبوری، پرکن،راکتور و انواع تجهیزات خط تولید

آبان ۲۲, ۱۳۹۹

استیل چیست و تاریخچه آن

در این مقاله در مورد استیل چیست و تاریخچه آن صحبت خواهیم کرد. ابتدا توجه شما را به تعریف تاریخچه استیل و سپس تعریف فلز استیل جلب خواهیم کرد. اگر سوال یا نظری دارید در کامنت ها با ما در میان بگذارید.

تاریخچه استیل

تاریخچه استیل به سال ۱۸۲۱ بر می گردد. زمانی که مهندس فرانسوی پیر برتیر طی آزمایشاتی نتیجه گرفت با افزودن مقدار معینی کروم به آهن، سختی فلز به دست آمده و همچنین مقاومت آهن در برابر خوردگی اسیدی افزایش یافت.

همچنان در سال ۱۹۰۹، لئون گویله و آلبرت پورتوین هر دو به صورت مستقل در فرانسه زیرساختارهای آلیاژهای آهن+کروم و آهن+کروم+نیکل را بررسی نمودند.

پس از این بررسی ها و در نهایت در سال ۱۹۱۳، متالوژیستی به نام هری بریرلی در انگلستان برای اولین بار در تاریخ جهان، با صنعتی سازی فولاد، این کشف بزرگ را تجاری کرد.

از آن پس، از فولاد ضد زنگ و به عبارت دیگر استیل، در صنایع مختلف (مانند تولید رو میل، دستگاه تری رول میل و …) استفاده شد.

استیل چیست؟

استیل آلیاژی از فلز آهن می باشد که کربن آن کمتر از ۲ درصد است. استیل نوعی آلیاژ ضد زنگ می باشد که در اصطلاحات عام به آن فولاد ضد زنگ نیز گفته می شود. همانطور که از نام این فلز پیداست، فلز استیل یا فولاد ضد زنگ در برابر خوردگی و زنگ زدی مقاوم است. اما دلیل مقاومت این فلز چیست؟

عناصر سازنده فلز استیل چیست؟

لازم به توضیح است عناصر سازنده استیل علاوه بر کربن؛ آهن ، نیکل و کروم نیز می باشد. همین عناصر و بخصوص کروم باعث مقاومت استیل در برابر خوردگی و زنگ زدگی شده است.

فولاد ضد زنگ یا استیل به دلیل شکل گیری یک لایه غیرفعال بر روی سطح شان به شدت به ماده زیرین پیوند داده شده اند. این کار از تماس بیشتر ماده به محیط اطراف جلوگیری می کند و همین باعث خاصیت ضد زنگ می باشد. اگر می خواهید خاصیت ضد زنگ فلز استیل همواره حفظ شود باید از ۱۰٫۵ درصد کروم استفاده کنید. زیرا این کروم است که خاصیت ضد زنگ به استیل می بخشد و باعث می شود حتی اگر خراشی بر روی استیل ایجاد شد؛ همچنان خاصیت ضد زنگی خود را حفظ کند.

هرچقدر مقدار کروم در اسیتل بیشتر باشد، خاصیت ضد زنگ استیل نیز بیشتر خواهد شد. بنابراین مطابق با محیط و موارد مصرف استیل مقدار کروم آن متغییر خواهد بود.

مقاومت استیل ها در برابر زنگ زدگی و خوردگی باعث شده است درخشش بالایی داشته و نیاز به نگهداری کمتری وجود داشته باشد.

فولاد ضد زنگ در صنایع مختلف مانند ساخت لوازم خانگی، مصالح ساختمانی و تجهیزات صنعتی استفاده می شود. اینوکس ماشین در تولید دستگاه های میکسر پودر صنعتی، خط تولید قهوه، میکسر دارویی و … از استیل استفاده می کند. در این صورت دستگاه ها هم دربرابر خوردگی و زنگ زدگی مقاوم هستند و هم به راحتی تمیز و استریل می شوند.

برگرفته از ویکی پدیا

خوشحال می‌شویم اگر دیدگاه خود را برای ما ارسال نمائید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.